facebook
DDD Usługi na Facebooku

Usługi deratyzacji i zwalczanie gryzoni Warszawa

Panuje powszechne przekonanie, że szczury to jedne z najinteligentniejszych zwierząt. Ponadto mogą one osiągać naprawdę duże rozmiary. Gryzonie te na dobre zagościły na ulicach miast, w zakładach przemysłowych, gastronomicznych, a nawet w prywatnych lokalach mieszkalnych. Są sprytne i bardzo szybko się rozmnażają, jednak niosą ze sobą wiele szkód i chorób. Są również trudne w zwalczaniu w porównaniu do myszy. W jaki sposób pozbyć się szczurów i mieć pewność, że już nie wrócą?

Czym jest deratyzacja?

W najprostszym słowa tego znaczeniu jest to cały proces zwalczania szkodliwych dla działalności człowieka gryzoni. Niekiedy można się spotkać z terminem odszczurzania, jednak proces deratyzacji dotyczy zarówno szczurów, jak i myszy, nornic, kretów czy kun.

Zwalczanie szkodników warszawa

Najczęściej stosowanymi preparatami w procesie deratyzacji są różnego rodzaju środki chemiczne, fizyczne oraz mechaniczne, czyli łapki. My posiadamy także chwytacze żywo łowne, w których umieszcza się nietoksyczną przynętę. Jest to kluczowe, bowiem szczury ze względu na swój spryt po zjedzeniu czegoś czekają, a jeśli nie zauważą skutków ubocznych wracają w miejsce żerowania. Dlatego też trucizna powinna być bez wyczuwalnego smaku i zapachu.

Najpopularniejszym jednak rozwiązaniem są preparaty, które umieszczamy w plastikowych lub metalowych stacjach deratyzacyjnych. Wprowadzone do nory przynęty wabią do siebie gryzonie, a dzięki zawartych w nich substancjach mumifikujących, martwy gryzoń nie wydziela nieprzyjemnego zapachu.

Kiedy warto wykonać deratyzację?

Im szybciej podejmiemy decyzję o deratyzacji tym lepiej. Szczury i myszy mogą przenosić bardzo groźne dla ludzi i zwierząt choroby. Ponadto przegryzają materiały izolacyjne w budynkach, kable, instalacje czy wyjadają zapasy ze spiżarni, zostawiając po sobie nieprzyjemne odchody.

Na właścicielach kamienic czy bloków mieszkalnych ciąży obowiązek wykonywania regularnej deratyzacji, nawet jeśli mieszkańcy nie zgłaszają problemów. Częstotliwość odszczurzania należy dopasować do potrzeb, bowiem gryzonie mogą powrócić w to samo miejsce. Obowiązek ten dotyczy również właścicieli lokali gastronomicznych, sklepów, hoteli, szkół czy ogródków działkowych.

Nasza firma oprócz deratyzacji dodatkowo prowadzi monitoring aktywności gryzoni zgodnie z obowiązującym systemem HACCP.


powrót ^

Zakład Specjalistyczny Usługi DDD
NIP: 9510041149
ul. Przedpole, 02-421 Warszawa
tel./fax (0-22) 868 62 93 | E-mail: info@dddserwis.pl